У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

За інформацією Запорізької міської ТВК сьогодні в Запоріжжі ряд дільничних виборчкомів без пояснення причин припинили підрахунок голосів на виборчих дільницях.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Василівка вже не пишається поголів’ям
2009-04-10 12:54:00

Василівка вже не пишається поголів’ям

Складною за змістом і взаєморозумінням була зустріч членів активу Василівської районної організації Єдиного Центру з будівельниками Василівки, яка відбулася 9 квітня.

Гостроту розмови викликали дві обставини. Перша – це засідання Уряду України, яке проводив перший віце–прем’єр Олександр Турчинов, на якому говорили про спад цін на групу продовольчих  товарів. Але в районі зовсім інша ситуація. Ціни стабільно високі і вони не відповідають якості продуктів. Людей обурює та неправда, яка виходить з кабінетів Уряду України і вони прямо вимагають: «…Якщо такі дані потрібні для Міжнародного Валютного Фонду, то брешіть їм, а нас вже дурити досить…!».
    Друга обставина -  надрукована в районній газеті «Нова Таврія» стаття «Як у районі з тваринництвом…». В матеріалі в гострій формі аналізують стан в районі поголів’я корів та виробництва молока. Людей обурює той факт, що на сьогодні в районних господарствах налічується десь 35 голів корів. В особистих господарствах селян всього 1948 голів, що на 200 голів менше в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. Спад поголів’я триває , ситуація вже катастрофічна! І це в районі, де не так давно поголів’я корів в господарствах сягало 20-ти тисяч, а в особистому секторі більше 4-х тисяч. В районі зароджувалося і підтримувалося змагання за надої з групи фуражних корів 100 тисяч тон молока однією дояркою за рік. Люди роблять висновки: «… За яких обставин? На якій базі знижувались ціні на продукти, і чи в загалі, будуть вироблятись натуральні молочні продукти!? Пасовищ практично не залишилось, закупівельні ціни на молоко низькі, людей, які мають фізичну можливість доглядати худобу стає все менше і менше…»
    Люди вважають великою ганьбою для області та держави в цілому, що діюче в м.Дніпрорудному виробниче об’єднання «Моліс» закуповує молочну сировину за 400-500 км і більше, це при тому, що за недавніх часів його виробництво задовольняли Василівський, Веселівський і Кам’янко-Дніпровський райони. І була свіжа, натуральна молочна продукція по дешевих цінах. А в даний час молочні продукти завозять з Полтавської, Чернігівської, Черкаської областей, які створені із сухого молока.
    Одна з причин - це збитковість молочарства, держава не дотує його. Доречно тут процитувати коментар заступника голови Василівської районної державної адміністрації Володимира Назаренка, який контролює питання сільського господарства в районі: «…Державна стимуляція громадського молочарства не досить зрозуміла взагалі, тому в районі сільгоспвиробники молоком практично не займаються. Взагалі, як на мене, в державі не має виваженої концепції розвитку сільського господарства».
    А депутат Запорізької обласної ради, керівник приватно-орендного підприємства «Злагода», вчений, зоотехнік за фахом, керівник сільського господарського підприємства зі стажем більше 25-ти років, заслужений працівник сільського господарства України Катерина Луценко з болем підкреслила: «… Зараз корів у мене немає, розумієте?! І це дуже погано, бо я люблю тваринництво, а змоги утримувати немає – економічно не вигідно. Держава про стимуляцію молочарства вже давно забула».
    За словами куратора Василівської районної організації Єдиного Центру Миколи Єременка: «…Виходить зачароване коло – сільгоспвиробники втратили надію в те, що тваринництво у нашій країні можна відродити, а мешканці країни вже не сподіваються на низькі ціни та споживання натуральних і якісних продуктів національного виробництва. Тому вони так боляче сприймають брехливі завіряння з високих урядових трибун на ,буцімто, зниження цін і покращення життєвих умов населення».
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"