У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

За інформацією Запорізької міської ТВК сьогодні в Запоріжжі ряд дільничних виборчкомів без пояснення причин припинили підрахунок голосів на виборчих дільницях.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Якщо вам для щастя не вистачає субсидії
2009-02-27 12:04:00

Якщо вам для щастя не вистачає субсидії

В результаті фінансової кризи і падіння об\'ємів виробництва багато запорожців сьогодні втратили частину свого заробітку або зовсім стали безробітними. Відповідно, різко зросла кількість сімей, які придбали право на отримання соціальної допомоги, зокрема – житловій субсидії.

Запорізька обласна організація Єдиного Центру пропонує розглянути варіанти, хто має право на субсидію, а також куди і з якими документами звертатися. Цей матеріал допоможе розібратися з питанням – мати чи не мати субсидію, якщо матеріальне становище погіршилося, а оплачувати житлово-комунальні послуги стало проблемою.

Хто має право на субсидію?

Право на субсидію мають сім\'ї або окремі громадяни, у кого плата за житлово-комунальні послуги перевищує 20 відсотків сукупного доходу. Для сімей, що складаються з самотніх непрацездатних осіб і інвалідів, цей поріг складає 15 відсотків. У сукупний дохід включаються грошові надходження всіх членів сім\'ї. Це пенсії і зарплати, а також стипендії, аліменти, доходи від підприємницької діяльності, різні види допомоги та ін. Субсидія нараховується за послуги ЖКХ тільки в межах встановлених норм споживання. І лише на ту площу квартири, яка укладається в санітарні норми житла (21,5 кв. м на одну прописану людину плюс додаткових 10,5 кв.м на всю сім\'ю). За наднормативну площу житла доведеться платити в повному об\'ємі.

Куди звертатися?
За оформленням субсидії слід звертатися в районні відділення праці і соцзахисту населення за місцем проживання. Для цього необхідні наступні документи: паспорт, довідка про доходи за останні шість місяців для працездатних членів сім\'ї (пенсіонерам дані про доходи подавати не потрібно); якщо є заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, обов\'язково укладіть і принесіть з собою договір про реструктуризацію боргу;  вже на місці заповнюється заява встановленого зразка і декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих в житловому приміщенні (у декларації необхідно вказати дані про ваше нерухоме майно, наявність земельних паїв, автомобілів й ін.). Про інформацію про кількість прописаних в квартирі мешканців і про фактично нараховану плату за послуги ЖКХ не турбуйтеся. Працівники управління самостійно запрошують її у відповідних організаціях і підприємствах. Не радимо втаїти, якщо ви є, наприклад, власником заміського будинку або шикарної іномарки. У кожному районному управлінні є відділ держінспекторів, єдиним завданням яких є контроль за достовірністю даних, включених в декларації.

Спрощені правила оформлення
В кінці минулого року був змінений порядок числення сукупного доходу для громадян, які втратили роботу за не залежними від них обставинами і визнані безробітними в установленому порядку. Сукупний дохід для таких громадян (по їх бажанню) начислюється не за шість попередніх місяців, як це передбачено чинним законодавством, а за три. Більш того, в сукупний дохід замість заробітної плати за попередні місяці включається розмір виплат з безробіття на підставі довідки служби зайнятості. Ця методологія розповсюджується і на ті сім\'ї, де є всього один безробітний. В даному випадку житлова субсидія й інші види державної соціальної допомоги призначаються тільки на три місяці. Під дію даної ухвали підпадають тільки ті, хто був звільнений з роботи на підставі п.1 ч.1 ст. 36 (звільнення за угодою сторін) і 40 (звільнення по скороченню штатів або у зв\'язку з реорганізацією, ліквідацією підприємства) Кодексу законів про працю України. На того, хто звільнився з роботи «за власним бажанням», навіть якщо до цього примусила адміністрація підприємства, вищеназвані пільги не розповсюджуються.

Кому субсидію не призначать?
Тому, хто здає житло в наймання або оренду; має більше двох жител з сумарною площею, що перевищує затверджені саннорми (у певних випадках субсидія все ж таки призначається, але лише на площу, що укладається в санітарні норми); володіє більш ніж одним автомобілем (навіть якщо другий автомобіль куплений в кредит і борг ще не погашений, а доходи різко впали, на субсидію не розраховуйте); не є власником житла; тільки що придбав житло. В даному випадку претендувати на субсидію можна лише через рік після купівлі квартири. Субсидія не призначається і в тому випадку, якщо хтось з працездатних членів сім\'ї не має ніякого соціального статусу – не вчиться, не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості.

Довідка
СУБСИДІЯ – це адресна безготівкова допомога сім\'ям і окремим громадянам по відшкодуванню витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"