У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

За інформацією Запорізької міської ТВК сьогодні в Запоріжжі ряд дільничних виборчкомів без пояснення причин припинили підрахунок голосів на виборчих дільницях.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Що робити, якщо до Вас прийшов колектор
2009-02-16 17:45:00

Що робити, якщо до Вас прийшов колектор

Як часто ми стикаємося з ситуаціями, коли економічна криза застала людей зненацька і перетворила їх на боржників перед банками або іншими фінансовими організаціями.

Якщо вам нічим погашати кредити – чекайте гостей. Рано чи пізно відбудеться неприємна зустріч з колектором. Але ви можете підготуватися до цієї зустрічі. Єдиний Центр допоможе вам розібратися з тим, як з колектором спілкуватися, та хто він такий взагалі.
Хто там?
Якщо ви забарилися з погашенням тіла кредиту, банк почне на вас тиснути, але спочатку лояльно – дзвінками і листами. Якщо це на вас не вплинуло, в роботу включається колекторна служба банку або ж найняте ним колекторне агентство. Вони починають працювати з 1-го дня прострочення - в одному випадку, і не пізніше, ніж на 90-й день - в другому. Колекторні компанії вилучають, як правило, заборгованість, підтверджену документально. Спершу фірма-колектор отримує від кредитора дозвіл представляти його інтереси, потім починають психологічно працювати з позичальником. Все починається з телефонних дзвінків, чим закінчиться – залежить боржника. Але останнім часом у сфері коллекторства з\'явилися безграмотні «фахівці»: студенти, пенсіонери, звільнені управлінці, - які не знають теорії і практики ведення подібної справи або навіть шахраї, націлені забрати гроші будь-якою ціною, не особливо вдаючись до суті проблеми. Наприклад, під виглядом співробітників міліції вимагають у громадян крупні грошові суми. Будьте пильні, аферисти б’ють по найслабкіших місцях.

Ліки від шахрайства
Спілкуючись з колектором по телефону, поцікавтеся, яку компанію він представляє і від імені якого клієнта веде з вами переговори. Якщо не зможе відповісти, розмову не варто продовжувати. Якщо вам загрожують, попередите, що ви пишете бесіду на диктофон, з яким навідаєтеся до правоохоронних органів з відповідною заявою. Перш ніж вести бесіди з колектором тет-а-тет, перевірте наявність у нього копії довіреності, виданої фінансовою установою, а також довіреність компанії, представником якої він є. Професійний колектор відрізняється від шахрая, перш за все такими чинниками: роботою виключно в рамках Закону, наявністю вищезазначених документів, роботою тільки від імені колекторної компанії (фінансової установи), а не органів внутрішніх справ, виконавчої служби спробою знаходження взаємовигідних рішень як для боржника, так і для фінансової установи (реструктуризація, кредитні канікули, списання частини штрафних санкцій) і подальший супровід такого діалогу, а не просто прямолінійна робота по поверненню боргу. Але що б не трапилося, ви не повинні дозволяти себе ображати чи принижувати. Ви можете поскаржившись на неетичні або некоректні дії колектора банку в усній або письмовій формі. Також ви можете звернутися в правоохоронні органи, у разі наявності в діях колектора складу злочину. Наприклад, погрозите старанному складальникові боргів кримінальною справою по ч. 2 ст. 190 УК України («Заволодіння чужим майном шляхом обману або зловживання довірою, здійснене за попередньою змовою групою осіб»), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
Майте на увазі, що ви можете стати жертвою неспішної передачі даних, в чому досягають успіху наші фінансові установи. Вам можуть продиктувати номер рахунку в банку і попросити перераховувати гроші туди. Погашення прострочення, не гарантує вам позбавлення від настирливих телефонних напучень і колекторних візитів, оскільки ви навіть можете не уявляти, хто дзвонив, звідки в нього інформація про ваші справи, але будьте впевнені, в нашій країні такі афери вже не рідкі, але вони тільки починають розквітати. Потрібно перевірити всіма доступними методами, кому належить цей рахунок, телефон, з якого дзвонили, перевірити документи, навіть подзвонити до банку та дізнатися, чи дійсно така людина працює на дану фінансову установу.
На кожну дію є своя протидія
Єдиний Центр стверджує, що, оскільки з\'явилися колектори, повинні утворитися і антиколектори. Хто це такі?! Перш за все антиколектори – це юристи, що спеціалізуються на захисті інтересів людей перед банком або колекторним агентством. Вони повинні допомогти боржникам мінімізувати штрафи, відстрочити час платежів без доплат або комісій. Між іншим, об\'єм прострочених боргів в банках в цьому році може піднятися до 30%, самі розумієте, що це десятки мільярдів гривень, і ця економічна ситуація створює унікальний грунт для розширення колекторного бізнесу і появи охочих незаконно наживитися за чужий рахунок. Але і тут можливі помилки – майже всі компанії, що позиціонують себе як «антиколекторні», надають непрофесійні послуги. Вони намагаються визнати договори кредиту недійсними, списати штрафні санкції за невчасну оплату, відтягнути терміни оплати. Ці дії не направлені на створення конструктивного діалогу між клієнтом і банком, а часто робить з останнього ворога. Крім того, більшість «антиколекторних» компаній беруть гроші «наперед» і не гарантують ніяких результатів. Отже, коли у вас виникла проблема з банком, не створюйте собі зайвих проблем ще й з колекторами або аферистами, які такими називають себе.
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"