У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

У Запоріжжі ряд виборчкомів закрилися - там втомилися

За інформацією Запорізької міської ТВК сьогодні в Запоріжжі ряд дільничних виборчкомів без пояснення причин припинили підрахунок голосів на виборчих дільницях.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Карєва: І галузь зберегти,  і людям допомогти.
2009-05-22 16:45:00

Карєва: І галузь зберегти, і людям допомогти.

Стаття в районній газеті «Нова Таврія» з представником Запорізької обласної організації, заступником голови Василівської райдержадміністрації Тетяною Карєвою.

На сучасному етапі розвитку людства освіта все більше усвідомлюється як головний імператив розвитку суспільства. Вона — неодмінна інвестиція, яка потрібна для добробуту особистості, суспільства, держави.
Мета сучасної освіти полягає у створенні оптимальних умов для розвитку й становлення особистості, знаходження, підтримка, розвиток людини в людині і розвиток у ній механізмів самореалізації, адаптації, саморегуляції, самозахисту, самовиховання.
Першочергові дії влади у сфері освіти мають бути скеровані на забезпечення зростання видатків на освіту і суттєве підви¬щення їхньої ефективності, створення умов для залучення у сферу освіти коштів із позабюджетних джерел, виділення коштів на Інформаційне забезпечення освітніх закладів, формування; незалежної системи атестації й контролю за якістю освіти, але при цьому слід уникнути можливості подальшого соціального розшарування, поглиблення нерівності громадян при втриманні освіти..
Виконуючи Програму розвитку освіти Василівського району на 2006-2009 роки, мож¬на констатувати: силами педагогічних колективів загальноосвітніх шкіл, позашкільних та дошкільних закладів, працівниками районного відділу освіти була організована цілеспрямована робота з освітянським контингентом учнів щодо реалізації актуальних завдань, розвитку, вдосконалення май¬стерності, активізації творчого потен¬ціалу вчителів та  обдарувань  учнів.
Мережа загальноосвітніх навчальних закладів району включає ЗО закладів освіти. У 377 класах навчається 6760 учнів та викладають 729 вчителів. У сільській місцевості навчається 2381 учень, 4379 учнів — у школах міст району.
Якісний стан навчальних закладів характеризує наявність експериментальних шкіл нового покоління — Василівська гімназія «Сузір'я», Дніпрорудненська гімназія «Софія»,  Дніпрорудненська спеціалізована школа І—||І ст. "Світоч», Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ст. «Талант». У цих школах вчаться 46% дітей від загаль¬ної кількості по району.
Продовжується розвиток мережі класів поглибленого вивчення предметів.
У 15 навчальних закладах впроваджено 15 профілів навчання, за якими у 58 класах навчаються 1Т52 учня. Учні поглиблено вивчають українську мову і літературу, англійську І німецьку мови, математику, біологію, практичне право.
Аналіз шкільної мережі свідчить, що ЗО діючих шкіл заповнені учнями на 52,2% від власної проектної потужності, 7 навчальних закладів малокомплектні, не мають певних класів, не відкриті 5 класів початкової ланки.
По закладах освіти касові видатки загального фонду бюджету в 2008 р. склали 50,4 млн. гри., що більше, ніж в 2007 р на 38%, причому в структурі видатків питома вага заробітної плати складає 78%.   ,
Головним завданням районної влади в умовах фінансово-економічної кризи є максимально ефективне використання бюджетних коштів з тим, щоб забезпечити якісний навчально-виховний процес та соціальний захист працівників галузі.
Зважаючи на те., що утримання та розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл району в структурі видатків займає менш, ніж четверту частину (22%), мушу наголосити, що всім нам разом, починаючи від директора школи і закінчуючи начальником відділу освіти, необхідно чітко зрозуміти; що тільки економія усіх ресурсів (енергія, тепло, вода, педагогічне навантаження) дасть нам змогу витримати кризові явища в суспільстві, адже додаткових коштів в поточному році не буде.
Районна влада вживає нестандартних та незвичних заходів у освітянській галузі, веде роботу щодо працевлаштування вчителів шкіл (працездатного віку), в яких призупиняється навчально-виховний процес, переглянуті штатні розписи централізованої бухгалтерії, методично-сервісного центру, методкабінету, господарської групи відділу освіти, скорочені всі наявні вакансії, знижена надбавка до посадових окладів на 30%-40% працівникам цих структур. •„Обов'язково будуть вивчені та переглянуті суб'єктивно-правові відносини з-підприємцями, які займаються харчуванням дітей 1-4 класів у школах — йдеться про оплату комунальних послуг за рахунок суб'єктів господарювання.
Вивчаються питання щодо перегляду маршрутів підвезення дітей та вчителів з урахуванням ефективного використання отриманих в минулому році  двох «Шкільних автобусів», а також ефективність функціонування як окремого закладу  Василівської  вечірньої школи.
Вкрай загострилася проблема з влашту¬ванням дітей дошкільного віку у дитячі садочки, необхідно вжити термінових заходів для переведення перших класів у загальноосвітні школи м. Василівка, відкрити дитячі садочки в с. Орлянське, Приморське, Скелька, В-Криниця.
Певна річ, що впровадити всі ці напрацювання в життя буде нелегко, почуття і вчинки тих, кого це стосується, двосторонні, адже суть стратеги районної влади дуже проста — робити есе можливе для забезпечення права громадян на освіту та функціонування галузі: і галузь зберегти, і людям допомогти.
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"